חזרה לגזרה לאחר הלידה

חזרה לגזרה לאחר הלידה
חזרה לגזרה לאחר הלידה

מבנה הגוף משתנה בזמן ההריון, ורוב נשים לאחר לידה רוצות לחזור למשקלן לפני ההריון, ולגזרתם. בחודשיים הראשונים לאחר הלידה מומלץ לנוח ולתת לגוף להתאושש לפני התחלת תוכנית אימונים.

אם אתן רוצות להוריד במשקל לאחר הלידה עשו זאת על ידי שילוב של תזונה נכונה ופעילות גופנית, ולא על ידי דיאטות קיצוניות למינהן, בעיקר אם אתן עדיין מניקות.

פעילות גופנית

אז איזו פעילות גופנית כדאי לעשות כדי לחזור לכושר ולהפחית במשקל?
כלל חשוב בתחום הספורט עם ובלי קשר להריון, הוא למצוא ספורט שנעים ונחמד לכן לעשות. ספורט שגורם מאמץ מוגזם וסבל הוא ספורט שרוה האנשים לא מצליחים להתמיד בו לאורך זמן. כדי לקבל תוצאות ולגרום לירידה הרצויה במשקל ולעיצוב הגוף, כדאי לשלב בין פעילות אירובית לאימוני כוח ועיצוב.

ספורט מומלץ אשר נגיש לכל אחת הוא הליכה. הליכה נחשבת לפעילות אירובית בריאה, ניתן לעשות הליכות גם עם עגלת התינוק, רק חשוב לוודא העגלה מתאימה גם למהירויות גבוהות יותר (יש עגלות שמותאמות גם לריצה). עם זאת, זה יהיה רעיון טוב לנצל את זמן הפעילות הגופנית להתנתק קצת מהתינוק ומהבית, ולעשות מזה זמן אישי שלך עם עצמך או עם חברה. חשוב להקשיב לגוף, ובעיקר בהתחלה, לא להקשות עליו.

תרגילים לעיצוב הגוף

תרגילים לעיצוב הגוף, יוגה ופילטיס יכולים לעזור להחזיר לגוף את גמישותו.

חיזוק של רצפת האגן – פעילות פשוטה שניתן לבצע בכל מקום וכמעט בכל זמן, אשר כוללת כיווץ של סוגי הנרתיק ופי הטבעת, החזקתם למשך 6-8 שניוות והרפיה. כך על ידי פעולה חוזרת ניתן לחזק את רצפת האגן.

בנוסף לפעילות הגופנית, על מנת לרדת במשקל יש להקפיד על תזונה נכונה אשר תכלול תפריט מאוזן שיכלול את כל אבות המזון, תזונה עשירה בויטמינים, סיבים תזונתיים. לנשים מניקות כדאי להתייעץ עם איש מקצוע במידה ומעוניינות להתחיל דיאטה מסוג כלשהו, כדי לא לאבד מאיכות החלב שלהן, וכן כי הנקה שורפת הרבה קלוריות.

חזרה לגזרה לאחר הלידה

אחרי תקופת ההריון ולידה חשוב להקפיד של שתיית מים מרובה, אכילת ארוחת בוקר ואכילת ארוחות מסודרות.

שימי לב, בחודשים הראשונים טוב יותר שתתני לגופך להתאושש מהתקופה, ולא תתחילי בדיאטות כלשהן. במידה ובכל זאת את מעוניינת בכך, יש לפנות להתייעצות עם איש מקצוע כדי לא לגרום נזקים לגופך.

כתוב את הכותרת כאן

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עקבו אחרינו
קבלו הודעה כשעולה פוסט חדש באתר