מהו ביוץ

מהו ביוץ
מהו ביוץ

החלטתם להכנס להריון? מזל טוב. לפעמים דווקא שכבר מצליחים להחליט שרוצים, זה לא קורה. הסיבה לכך יכולה להיות נעוצה במועד הביוץ.

מהו ביוץ?

ביוץ הוא תהליך המתרחש בדרך כלל פעם בחודש ונמשך רק כמה שעות. הביוץ יכול להתרחש בין 12-36 שעות לפני תחילת הווסת הבאה שלך. בתהליך הביוץ, ביצית מאחת השחלות יוצאת ועוברת דרך החצוצרה שלך כדי להפריה על ידי תא זרע ברחם. על מנת לזה

רוב הנשים יודעות כי לא כל קיום יחסי מין יוביל לכניסה להריון (מכאן מגיעה שיטת אמצעי המניעה “הימים הבטוחים”, שאגב, אינה מומלצת כאמצעי מניעה). על מנת להכנס להריון יש לקיים יחסי מין באותם ימים, ואפילו שעות קריטיות. על ידי תזמון זה הזרע יפגוש בביצית שהשתחררה מהשחלה, ויפרה אותה.

כיצד ניתן לנבא את מועד הביוץ?

מה שהופך את ניבוי הביוץ למורכב הוא העובדה שהמחזור החודשי מתרחש 14 יום לאחר הביוץ. הדבר עוזר לדעת את מועד הביוץ בדיוק, אך רק בדיעבד. כיוון שהמחזורים יכולים לנוע בין 21 ועד ל 39 ימים, מועד הביוץ יכול לנוע על טווח רחב למדי של כשבועיים. חיי הביצית קצרים למדי ועומדים על כ 24 שעות בלבד, ולכן חשוב מאוד לתזמן הכל.

אז כיצד ניתן בכל זאת לדעת?

אחוז מסויים מהנשים באוכלוסיה יכול להרגיש את הביוץ שמתבטא אצלם בכאבים באיזור הבטן ועוד תופעות שמזכירות מעט את התסמינים של המחזור. אחוז הנשים בללו הוא נמוך מאוד.

למרבה השמחה קיימות כיום ערכות לבדיקת מועד הביוץ. הערכות הן לבדיקת השתן, והן יראו לכן את כמות ההורמון LH, שמופיע בריכוז גבוה סמוך למועד הביוץ.

לבדיקת ימי הביוץ תוכלי להעזר במחשבון ביוץ באתר. הערכות הקיימות הן על בסיס יומי, ויש לעשותן מידי יום בימים המדוברים על מנת לקבוע את מועד הביוץ. הצורך בתדירות הבדיקות אף עולה אם המחזור החודשי אינו סדיר.

כתוב את הכותרת כאן

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עקבו אחרינו
קבלו הודעה כשעולה פוסט חדש באתר