בדיקת הריון

בדיקת הריון
בדיקת הריון

המילים בדיקת הריון יוצרים בדרך כלל תגובות הפוכות בהתאם לגיל בו נזקקים להן. עבור נערה מתבגרת או בחורה צעירה זה צמד מילים שהיא ממש לא רוצה לשמוע, ועבור בחורה שמנסה להכנס להריון, בדיקת הריון ביתית היא אורחת קבע בבית.

אז מהי בדיקת ההריון, מה היא בודקת ווהאם בהכרח מעידה על כניסה להריון ?

בדיקת הריון היא מכשיר שמזהה אם אישה בהריון או לא. זה יכול להיות מבחן איכותי או כמותי. בדיקות איכותיות מחפשות נוכחות של חלבון בשם Human Chorionic Gonadotropin (hCG), אשר מיוצר ברמות גבוהות יותר כאשר הביצית נצמדת לדופן הרחם וממשיכה לעלות לאורך כל ההריון

בדיקת הריון ביתית

בדיקת הריון ביתית, היא ערכה לבדיקת שתן מהירה מאוד, יעילה ומדוייקת. בדיקת ההריון הביתית היא פשוטה מאוד, ואמינה ביותר. כמו כן, ניתן לבצע את בדיקת הבדיקה לפני התאריך המיועד של קבלת המחזור החודשי. דיוק הבדיקה גבוהה מאוד, ועולה ככל שמבצעים את הבדיקה רחוק יותר מיום הביוץ המשוער. במידה והבדיקה העלתה תוצאה חיובית, אז כמעט מעבר לכל ספק יש הריון. אם התוצאה שלילית, יש לחכות מספר ימים ולערוך את הבדיקה שוב.

בדיקות דם

לאחר קבלת תשובה חיובית בבדיקת הריון ביתית, יש לגשת לעשות בדיקות דם לאשר את ההריון ולראות באיזה שלב נמצא. בדיקות הדם בודקות את נוכחתו של הורמון שנקרא Beta-hCG אשר מעיד על הריון. כל שבוע בהריון מאופיין על ידי מידת ריכוז שונה של ההורמון, וכך מידת הריכוז של אותו חלבון מעיד (אם כי באופן לא מדויק) על שלב ההריון בו נמצאת האישה.

במידה וריכוזיות החלבון אינה תואמת את שלב ההריון, ואינה גבוהה מספיק יחסית לשבוע המוערך, תשלח האישה לבדיקת אולטרסאונד לוודא שההריון תקין.

ריכוז החלבון בשתן האישה נמדד מול שלב ההיריון כדי לראות אם העובר המתפתח מתפתח כראוי. אם ריכוז החלבון אינו תואם את שלב ההיריון, ואינו גבוה מספיק ביחס לשבוע המשוער, האישה תישלח לבדיקת אולטרסאונד על מנת לוודא שההריון תקין.

מה עושים עכשיו שיודעים שיש הריון

כתוב את הכותרת כאן

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עקבו אחרינו
קבלו הודעה כשעולה פוסט חדש באתר