ברית מילה

ברית מילה
ברית מילה

ברית מילה לרך הנולד הוא דבר פרטי המשתנה בין משפחה למשפחה. תמיד קיימת ההתלבטות האם לעשות ברית כהפקה גדולה מאין מסיבה. או האם לבצע ברית באופן אינטימי ובהשתתפות בני משפחה קרובה בלבד. כמובן, לא משנה מה לבסוף יבחר תמיד נחשוב כי ההפקה שלנו היא הכי טובה והכי מיוחדת ושאנו המצאנו את הגלגל.

מי, מה, מתי ואיפה?

כיום כבעבר, כשמעוניינים לעשות אירוע צנוע ואינטימי, נהוג להזמין את כל הקרובים, החברים והמכרים למילת הבן. להזמין מוהל לבצע ברית מילה בנוכחות כולם ולהמשיך את החגיגה באותו המקום.

אירוע כזה יכול להתקיים בתנאי שאין מניעה רפואית ולאחר 8 ימים מאז נולד הילד. על פי ההלכה ניתן לערוך ברית בכל יום אפילו ביום כיפור, בתנאי שאף אחד מהמשתתפים לא מחלל את השבת או החג על ידי נסיעה, בישול צילום וכדומה. בעקרון, רוב האנשים מעדיפים לדחות את הברית ליום חול ובצהריי היום, לנוחיות התינוק והוריו.

אנשים רבים רואים את עצם ההשתתפות בברית ככבוד, גם מצד המזמינים וגם מצד המוזמנים שטורחים ומגיעים לאירוע ברית מילה. סוג זה של אנשים יבחר ויעשה, באופן טבעי, ברית מילה בצורת מסיבה רבת משתתפים כשבין המוזמנים ניתן למצוא את המשפחה הקרובה, המורחבת, חברים ומכרים של הצדדים.

ברית מילה

נהוג לערוך ברית מילה באחד משלושת המקומות הבאים. אולם, בית או בבית כנסת. ברית באולם תיערך בדרך כלל באולם קטן מאולם חתונות. אחת הבעיות בהזמנת אולם היא חוסר הידיעה והביטחון בתאריך לידת התינוק. מאחר ותאריך הלידה הוא תאריך משוער ולא בטוח אפשר להזמין אולם רק לאחר הלידה ולא חודשים לפני. ישנם אנשים שיום למחרת הלידה הולכים לאולמות שעליהם שמעו המלצות וסוגרים עם האולם שנראה להם יותר או שהיה פנוי לתאריך המיועד למילת הבן.

אופציה נוספת, המתאימה יותר לאירועים אינטימיים למשפחה הקרובה היא אופציית הבית. ישנם בתים בהם יש חצר גדולה וניתן להזמין גם חברים מלבד המשפחה הגדולה ואז הברית מילה מתחילה להראות כברית מילה בסגנון מסיבה. ניתן להזמין קייטרינג עליו ההורים קבעו מראש או שאפשר להתארגן בעזרת החברים והמכרים על סידורי האוכל, השתייה וכל הנלווים.

ברית מילה בבית כנסת

אנשים דתיים או שומרי מסורת נוהגים, לפעמים, לערוך ברית בבית כנסת שבו הם מתפללים באופן קבוע, ולאחר מכן לכבד את המוזמנים בחצר בית הכנסת או באולם המיועד להתכנסויות שקיים במקום. כאן אין עניין של שריון מוקדם, נהפכו, ברית מילה כפול באותו הזמן היא שמחה כפולה וגדולה.

מלבד אוכל ומוזמנים כמובן שיש לדאוג למספר נושאים נוספים כמו צלם, תקליטן, הפעלות לילדים הבוגרים יותר והאימא של התינוק שבניגוד לחתונה היא נמצאת במקום השני אחרי התינוק הנימול. כל אלו הינם דברים שרצוי שהאב הטרי ידאג להם ומפאת קוצר הזמן מומלץ כי יעשה זאת עם עזרה מהסביבה התומכת והאוהבת, משפחה וחברים.

כתוב את הכותרת כאן

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
עקבו אחרינו
קבלו הודעה כשעולה פוסט חדש באתר